Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
AdisInsight

İlaç araştırma ve geliştirme, hastalık tedavisi ve karar alma alanlarında bilimsel verilere dayalı bir veri tabanıdır. AdisInsight ticari geliştirme sürecinde olan ilaçlar, klinik denemeler, anlaşmalar ve güvenlik profilleri konularındaki bilimsel bilgileri sunmaktadır..

Bentham Science

Biyomedikal, eczacılık, mühendislik, sosyal bilimler, teknoloji ve tıp konularında 125 dergiye tam metin  erişim sağlayan veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 18 Şubat 2017) 

Films on Demand

Films on Demand, birçok konu başlığında 10000'den fazla video içermektedir.

 

Flipster 

Time, Forbes, Bloomberg Businessweek, Cosmopolitan, Vogue, Newsweek, New Yorker, Rolling Stone, Sports Illustrated, Foreign Affairs, Fortune, Travel + Leisure, Marie Claire ve benzeri bir çok dergiyi erişime sunan veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 03 Şubat 2017) 

Gale - Cengage Learning 

İçeriğinde NewsVault, Economist , Financial Times gibi yayınları kapsayan arşive yönelik bir veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 30 Ekim 2016) 

HOT ENGLISH MAGAZINE  
Kanunum

Tüm temel mevzuat (Kanun, KHK, mülga arşivi), tüm Anayasa Mahkemesi kararları, 1.700.000'e yakın Yargıtay kararı, 75.000'e yakın Danıştay kararı, 20.000'e yakın Sayıştay kararını sunan veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 01 Mayıs 2017) 

Lexpera Hukuk Bilgi Sistemi

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. 

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2016) 

TURCADEMY

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla  geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.
 
Turcademy ilk aşamada ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi yayıncılara ait mühendislik, doğa bilimleri, sağlık, sosyal ve beşeri bilimler konu başlıklarında yer alan yaklaşık 2.500 kitaba tam metin erişim sağlamaktadır.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Ocak 2017)