Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım

Akagev

( Ayeum)

Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdırAkademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır. Bilgisayar yazılımlarını, kişisel ve akademik gelişim eğitimlerini ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. AKEGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir.

Not:Personel ve öğrenciler  sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal mail adresleriyle üye olabileceklerdir.Mail uzantısı gazi.edu.tr  olmalıdır.Üye olduktan sonra mail adreslerine bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıkları taktirde  sorunsuz giriş yapmış olacaklardır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2020)

Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı.
De Gruyter E-Journals

De Gruyter Dergi Koleksiyonu; ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe farklı alanları kapsayan 400'den fazla hakemli akademik dergi içermektedir.

(Deneme Süresi: 30 Kasım 2020)

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çözümleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

Önleme, Hazırlık, Tepki, Kurtarma, İlaç Endüstrisi başlıklarını içermektedir.

Infobase
  • Infobase: Films On Demand

https://fod.infobase.com/nd_Home.aspx

  • Infobase: Health Reference Center

https://online.infobase.com/HRC/Browse/Product/11

  • Infobase: World News Digest

https://wnd.infobase.com/

  • Infobase: Writer’s Reference Center

https://fofweb.infobase.com/wrc/default.aspx

Kampüs dışı erişim için:

Kullanıcı adı: gazi    /    Şifre: media

(Deneme Süresi: 13 Kasım 2020)

InfoSci Books and InfoSci Journals

IGI Global; Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım, İşletme ve Yönetim Bilimi, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler konularında bilimsel 185’ten fazla tam metin akademik dergiyi 5,300’den fazla tam metin akademik kitabı çevrimiçi ve indirilebilir olarak sunmaktadır. 

(Deneme Süresi: 16 Haziran 2020)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) konusunda çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleler, kriz süresi boyunca açık erişimde olacaktır.

JoVE  (Journal of Visualized Experiments)

JoVE içerisinde 10.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir.Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.
(Deneme Süresi: 30 Kasım 2020)

Lexicomp

Lexicomp; 1978 yılında kurulmuş olup, online ilaç veri tabanıdır. 
Lexicomp ilaç hatalarının azaltılması ve hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Lexicomp içeriği günlük olarak güncellenmektedir 
• Lexicomp hastalık bilgileri de içermektedir. 
• Lexicomp Dünyanın en önde gelen Pediatrik ve Yenidoğan içerik / ilaç bilgilerini de kapsamaktadır 
• Lexicomp alanında en kapsamlı İlaç Etkileşim veri tabanını klinik değerlendirme bilgileri dahilinde sunmaktadır
• Lexicomp’un Facts&Comparisons modülleri yeni kullanım araçları sunmaktadır.(Karmaşık etkileşim aramaları, karşılaştırmaları tablolar ve karşılaştırmalı fayda incelemeleri, hastalık bazında arama yapma özellikleri vb. ) 

Not: Mobile App Kodu ile akıllı cihazlardan aplikasyon erişim kodu:  CZ9C7ARAJ9AD

Ana sayfaya IP’den veya uzaktan erişim bilgileriyle girildiğinde , “Additional Services” kısmında Mobile app için buton çıkmaktadır.

(Deneme Süresi: 13 Aralık 2020)

ProQuest Coronavirus Research Database

ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.

Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.

Taylor and Francis COVID-19

Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.