Deneme Veri Tabanları Bilgi - Yardım
ArtStor

Artstor, akademisyenlere ve öğrencilere disiplinin sınırlarının ötesinde geniş bir konu
yelpazesinde eksiksiz bir görüntü kaynağı sağlar. 2,5 milyondan fazla görüntüden oluşan yaklaşık 300 koleksiyonda, Smithsonian’dan Yerli Amerikan sanatı, Louvre’dan hazineler ve Ayasofya’nın panoramik, 360 derecelik manzaraları gibi materyaller, kullanımı kolay tek bir kaynakta incelenebilir.

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2021)

Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açar.
Ebsco EBook Academic Collection

193.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Mayıs 2021)

Education Source

İçerisinde 2000'den fazla dergi, 550 kitap ve konferans bildirileri bulunduran eğitim içierikli veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Mayıs 2021)

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çizimleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

HiperKitap

İçerisinde 24.000'den fazla e-kitaba erişim sağlayabileceğiniz veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Mayıs 2021)

Jstor-GlobalPlants

Global Plants, bu alanda çalışan kişilerin katkılarıyla hazırlanmış ve botanik, ekoloji ve koruma çalışmaları konularındaki öğretim ve araştırmalar için temel bir kaynaktır. İçeriğinde yüksek çözünürlüklü numunelerin yanı sıra referans çalışmaları ve yazışmalar, günlükler, resimler ve fotoğraflar gibi birincil kaynaklar dahil olmak üzere iki milyondan fazla nesne bulunmaktadır.

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2021)

ProQuest Coronavirus Research Database ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.
Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.
Rosetta Stone

Rosetta Stone Library Solution veritabanı; farklı seviyedeki kullanıcıların istifade edebileceği,ingilizce,fransızca,almanca ve türkçenin de aralarında bulunduğu 30 dil içeren  dil eğitim setidir. 

Not:Bilgisayardan erişim: 1-) Erişim linkine tıklayın 2-) Kurumsal eposta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun 3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın.

Mobilden erişim: 1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal eposta adresinizle bir hesap oluşturun 2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın 3-) Sign in kısmından, Work or School  seçeneğine tıklayın 4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın.

(Deneme Süresi: 15 Mayıs 2021)

Taylor and Francis COVID-19 Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.
University of Toronto Press

University of Toronto yayınevinin Beşeri ve Sosyal Bilimler ile Sağlık Bilimleri alanlarında 40'dan fazla dergisini erişime sunan veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 12 Mayıs 2021)

Wikilala

Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan veritabanıdır.

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2021)