Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
AdisInsight

İlaç araştırma ve geliştirme, hastalık tedavisi ve karar alma alanlarında bilimsel verilere dayalı bir veri tabanıdır. AdisInsight ticari geliştirme sürecinde olan ilaçlar, klinik denemeler, anlaşmalar ve güvenlik profilleri konularındaki bilimsel bilgileri sunmaktadır.

BioOne Complete 

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 21 Kasım 2018) 

Bioscientifica Journals

Bioscientifica dergi paketi, aşağıdaki Endokrinoloji alanındaki en bilinen dergileri içermektedir. 

(Deneme Erişim Süresi: 14 Şubat 2019) 

Brill Online

BRILL yayınevine ait Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında yayınlanan 293 adet Dergiyi kapsamaktadır. (2010-2017 sayıları)  

(Deneme Erişim Süresi: 07 Kasım 2018) 

Bloomsbury Architecture Library 

Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekan konularında 42 ekitap ile binlerce büyük yapının tasvirlerini, 2.200'den fazla fotoğraf, çizim ve yeni ve orijinal malzeme dahil bina planlarını 6.000 yıllık mimariyi, kültürel karşılaştırmaları, kaynaklar ve teknolojilerle kolay karşılaştırmalı analiz için açıkça ayıran bölümleri içeren Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition içeriği  yer almaktadır. 

(Deneme Erişim Süresi: 03 Aralık 2018) 

DeGruyter Energy Online

Enerji konusunu farklı yönleriyle (bilimsel, mimari, ekonomik, politik) ele alan bir veri tabanı olan Energy Online, içerisinde barındırdığı 2,000’den fazla makale ve 300’den fazla kitap bölümü ile kullanıcılara enerji alanında kapsamlı bir bilgi içeriği sunmaktadır. İçerik kategorisi: Geleneksel Enerji, Ekonomi ve Siyaset, Enerji Dönüşümü ve Depolanması,  Enerji  Verimliliği, Enerji Üretimi ve İletimi, Yenilenebilir Enerji, Teknoloji

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

Hiperkitap

Tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300'den fazla yayınevinin 18.000'den fazla Türkçe e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

ICONDA

Bina inşası, inşaat mühendisliği, mimari, ve şehir plancılığının bütün alanlarına ilişkin, 1976’dan bu yana teknik literatürü içermektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 29 Aralık 2018) 

IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi)

IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik dokümanı barındıran IET Digital Library; 150.000’den fazla teknik makale, 500'den fazla kitap / 6.000’den fazla kitap bölümü, 70.000'in üzerinde dergi makalesi içermektedir. İçerik konuları: Fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik v.b.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

JOVE BIOENGİNEERING

680 video makaleden oluşan JoVE’nin Biyomühendislik koleksiyonudur. Aylık olarak yeni içerikler eklenmektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

JOVE CANCER RESEARCH

117 video makaleden oluşan JoVE 'nin Cancer Research koleksiyonudur. Aylık olarak yeni içerikler eklenmektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

JOVE MEDICINE

1085 video makaleden oluşan JoVE’nin Tıp koleksiyonudur. Aylık olarak yeni içerikler eklenmektedir.

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

Kanunum

Türk mevzuatı, yüksek yargı kararları, bazı ilk derece ve istinaf mahkemesi kararları, AİHM kararları, çeşitli idari kurum kararları (Maliye Özelgeleri vb.), çeşitli regülasyon kurum karar (Rekabet Kurulu vb.), yayın ve bildirimleri, T.B.M.M. Tutanak ve Komisyon Raporları arşivi ve Resmi Gazete arşivinden oluşan, güncellenen ve içinde arama yapılabilen çevrimiçi elektronik bir veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 05 Aralık 2018) 

Lebib Yalkın MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veri Tabanı

Lebib Yalkın Mevzuat Dergisi ile Hukuk, Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Yönetim Sistemleri ve Sektörel Mevzuat ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makaleleri içeren bir veri tabanıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 25 Aralık 2018) 

Legal Yayıncılık

Legal Veri Tabanı: 400'den fazla kitap, 600'den fazla dergi ve 3000'den fazla makaleye erişim sağlanabilen bir veri tabanıdır.

Legalbank Hukuk Programı: Kanun, KHK, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Yönetmelik, Tebliğ vb. mevzuata, Yüksek Mahkeme Kararlarına, Dilekçe ve Belgelere erişim imkanı sağlayan bir hukuk programıdır.

(Deneme Erişim Süresi: 25 Aralık 2018) 

Lexpera Hukuk Veri Tabanı 

LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. 

(Deneme Erişim Süresi: 31 Aralık 2018) 

Natural Medicines 

Veri tabanında 1400'ü aşkın doğal bitkisel ilaç, 93,000’i aşkın ticari vitamin ve gıda takviyesi hakkında dozaj, yan etki, kullanım alanı ve ilaç etkileşimleri bilgileri verilmiştir. Ayrıca Akupunktur gibi birçok doğal ve geleneksel tedavi yöntemi hakkında da ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.

Turcademy Sosyal ve beşeri bilimler, hukuk, doğa, mühendislik ve sağlık konularında Türkçe kitaba erişim sağlayan bir veri tabanıdır.
Vidobu Eğitim videolarını içeren bir veri tabanıdır.