Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
Access Pharmacy

McGRAW HILL yayınevinin Eczacılık alanında geliştirdiği ve ABD’de eczacılık eğitimi / board sınavı (NAPLEX) için kullanılan veritabanıdır. Düzenli olarak güncellenen, eczacılık eğitiminin değişen taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış çevrimiçi kaynaktır.Görsel vakalar ve vaka çalışmaları ile öğrencilerin karar verme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

(Deneme Süresi: 30 Ekim 2019)

AdisInsight

İlaç araştırma ve geliştirme, hastalık tedavisi ve karar alma alanlarında bilimsel verilere dayalı bir veri tabanıdır. AdisInsight ticari geliştirme sürecinde olan ilaçlar, klinik denemeler, anlaşmalar ve güvenlik profilleri konularındaki bilimsel bilgileri sunmaktadır.

Art & Architecture Source

Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

Avery Index to Architectural Periodicals

EBSCO üzerinden sunulan ve Columbia Üniversitesi’ndeki Avery Architectural and Fine Arts Library tarafından yayımlanan Avery Index to Architectural Periodicals, günümüz mimarisi ve tasarım alanları için hazırlanmış indeks veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

BMJ Best Practice

BMJ Best Practice, bağımsız çalışmalar tarafından  tanı karar destek aracı ve dünya çapındaki  klinik karar destek araçlarından birisidir. Binlerce klinik konu, 6.500'den fazla klinik kılavuz ve 11.000 ayırıcı tanıyı içerisinde sunar.
 

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2019)

EBSCO eBook Academic Collection

182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

Education Source 

Eğitim Fakülteleri için özel olarak tasarlanan Education Source veri tabanı,eğitim dergileri koleksiyonunu sunmaktadır ve eğitim fakültelerindeki tüm araştırmacılar için birincil danışma kaynağıdır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

Engineering Source 

Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

İntihal.Net

İntihal.net (www.intihal.net) çevrimiçi kullanılabilecek bir benzerlik tespit yazılımıdır. Ayrıntılar için tıklayınız.

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2019)

JOVE Bioengineering

680 video makaleden oluşan JoVE’nin Biyomühendislik koleksiyonudur. Aylık olarak yeni içerikler eklenmektedir.

JOVE Medicine

1085 video makaleden oluşan JoVE’nin Tıp koleksiyonudur. Aylık olarak yeni içerikler eklenmektedir.

Lexicomp Online İlaç Veri Tabanı

Lexicomp; 1978 yılında kurulmuş olup, 70'den fazla eczacıyı da kapsayan 150'den fazla uzmana sahip bir kurumdur. Ayrıca 250’den fazla kurum dışı katılımcı çalışanı ile en kapsamlı online ilaç veri tabanı üreticisi konumundadır. Lexicomp ilaç kullanım hatalarının azaltılması ve hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

(Deneme Süresi: 25 Kasım 2019)

MEDLINE Complete 

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için bir araştırma deneyimi sunar.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

Proquest Central

ProQuest Central binlerce bilimsel dergiden milyonlarca tam metin makaleye erişimi sağlamasının yanı sıra diğer bütünleşik kaynaklarda yer almayan bilgilere de erişimi sağlamaktadır.

• İşletme, Psikoloji, Fizik, Sağlık ve Eğitim daha birçok alanda 100.000’den fazla tam metin belgesine erişim,
• NBER ve OECD gibi sağlayıcılardan 450.000’nin üzerinde working papers erişimi,
• Milyonlarca güncel endüstri ve Pazar raporu ve ülke profilleri,
• Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, and Journal of International Business Studies gibi birçok popüler derginin son sayılarına tam metin erişimi sağlamaktadır.
• Cambridge University Press, Springer, and Emerald gibi dünyaca ünlü yayıncıların yayınlarına erişimi sağlamaktadır.