Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
   
Annual Reviews  Annual reviews deneme erişimine açılmıştır.

Bentham Science

 

Bentham Science dergilerini ve kitaplarını deneme erişimine açmıştır.

Dergiler için erişim adresi: https://eurekaselect.net/bypublication 

Kitaplar için erişim adresi:https://eurekaselect.net/bybook  

(Deneme Süresi: 8 Temmuz 2020)

Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı.

Clinicalkey Student Foundation

Clicalkey Student Foundation Elsevier bünyesindeki tıp alanındaki textbookları içermektedir.

Erişim için: Kurum internet ağınız üzerinden, ana sayfadaki Register bölümünden kurumsal e-mailiniz ile kayıt yaparak erişebilirsiniz.Eğer kurumunuzun abonesi olduğu Elsevier ClinicalKey için kullandığınız bir kullanıcı adı ve şifreniz varsa, bu kullanıcı adı ve şifre ile ClinicalKey Student Foundation veri tabanına da erişim sağlayabilirsiniz.

(Deneme Süresi: 5 Temmuz 2020)

De Gruyter 2020 Complete Journal Collection

De Gruyter 2020 dergi koleksiyonu deneme erişimine açılmıştır. 

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2020)

Dmags

500’e yakın Türkçe dergiyi tek bir platformda kullanıcılara sunar. National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas, Ekonomist, MediaCat, Cosmopolitan, Elle, gibi dergileri içermektedir.

(Deneme Süresi: 31 Mayıs 2020)

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çözümleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

Önleme, Hazırlık, Tepki, Kurtarma, İlaç Endüstrisi başlıklarını içermektedir.

Gale In Context: Global Issues & Pandemic Preparedness

Gale In Context: Global Issues  küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarını sağlayan küresel bir bakış açısı sunar.

Gale In Context: Science – Viruses

Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.

IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitaplar

 

IEEE NOW Foundations & Trends Technology eKitap Kütüphanesi; mühendislik, enerji ve bilgisayar bilimlerinde ortaya çıkan konular hakkında en güncel bilgileri sunar. Her başlık, alandaki araştırma liderleri tarafından yazılan ve hakem değerlendirmesiyle onaylanan ortalama 150 sayfalık tek bir monograftan oluşur.

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2020)

InfoSci Books and InfoSci Journals

IGI Global; Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım, İşletme ve Yönetim Bilimi, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler konularında bilimsel 185’ten fazla tam metin akademik dergiyi 5,300’den fazla tam metin akademik kitabı çevrimiçi ve indirilebilir olarak sunmaktadır. 

(Deneme Süresi: 16 Haziran 2020)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) konusunda çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleler, kriz süresi boyunca açık erişimde olacaktır.

Jove Science Education

Jove Science Education: Eğitim videolarıdır, akademisyenlerin derslerinde kullanabilmeleri için hazırlanmıştır. İçerisinde 10 Seri şeklinde 1000'in üzerinde Eğitim Videosu mevcuttur.

(Deneme Süresi: 15 Haziran 2020)

Karger Fast Facts

Karger Yayınevi tarafından derlenen Fast Facts içeriği, hekimlerin, hasta başı bakımında kolaylıkla kullanıp, klinik vaka bazında bölümlendirilmiş farklı 99 adet elektronik kitaptan oluşmaktadır.

Faydalanmak isteyen kulanıcılar sayfanın sağ alt bölümündeki alanları doldurup başvuru butonuna basabilirler.

(Deneme Süresi: Ekim 2020)

Pressreader Pressreader; her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz  bir kaynaktır.

ProQuest Coronavirus Research Database

ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.

Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.
Statista

Statista veri tabanı 18.000 farklı kaynaktan 60.000'in üzerinde konu alanı için 1.000.000'dan fazla istatistiki veri sunmaktadır. Ülkeler, piyasalar ve endüstriler hakkındaki tüm veriler PPT, XLS, PDF ve PNG formatlarda indirilebilir.

(Deneme Süresi: 31 Temmuz 2020)

Taylor and Francis COVID-19

Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.

TRC Eczacılık Veri Tabanları

TRC'nin aşağıdaki Eczacılık veri tabanları deneme erişimine açılmıştır:

Natural Medicines Veri Tabanı:Tıbbi  bitki ve 165,000 Gıda Takviyesi hakkında bilimsel yayınlara atıflarla monografiler sunan Doğal-Bitkisel ilaç  veri tabanıdır.

Erişim adresi:https://naturalmedicines.therapeuticresearch.com/?referer=COVID0620

Pharmacist's Letter Veri Tabanı

Erişim adresi: https://pharmacist.therapeuticresearch.com/Home/PL/?referer=COVID0620

PharmacyTechnicians Letter Veri Tabanı

Erişim adresi: https://pharmacytech.therapeuticresearch.com/Home/PTL/?referer=COVID0620

Klinik/Akademik Eczacılık Veri Tabanı

Erişim Adresi: trchealthcare.com/continuing-education/pharmacy-ce/

TRC'nin Eczacılık Fakülteleri için yayınladığı ücretsiz COVİD-19 içeriği;

Erişim Adresi: TRC COVID-19 Resource HUB

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2020)