Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
Artstor Digital Library

Artstor içeriğinde yaklaşık 300 koleksiyondaki  2,5 milyon görsele erişebilirsiniz.Görseller, aralarında Metropolitan Sanat Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi (MoMA) ve Louvre gibi önemli müzelerin ve Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi, Harvard  Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi ve Magnum Fotoğraf Ajansı gibi özel konulara odaklanmış kurumların da bulunduğu çok çeşitli yerlerden, müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, akademisyenlerden ve sanatçılardan derlenmiştir. Tarih öncesinden günümüze kadar sanatsal üretimi her yönüyle kapsamasına ek olarak, Dijital Kütüphane, antropoloji, arkeoloji, mimarlık, klasikler, moda, tarih, fotoğrafçılık ve dini araştırmalar gibi konularda  içeriğe sahiptir.


(Deneme Süresi: 29 Şubat 2020)

EBSCO eBook Academic Collection

182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır.

(Deneme Süresi: 01 Aralık 2019)

Emerging Markets Case Studies

Emerald Emerging Markets Case Studies – EEMCS (Vaka çalışmaları), işletme ve yönetim bilimlerinde öğrencilerin olayları öngörebilme becerisini, analiz yeteneğini ve karar alma sürecini geliştirmesi açısından tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Gerçek olaylara dayanan çalışmalar sırasında öğrenciler aktif rol alarak olayı kavrama ve karşılaştıkları sorunları çözme ile ilgili becerilerini geliştirirler. 800’den fazla vaka çalışması sunulmaktadır, koleksiyona bu yıl 140 yeni vaka çalışması eklenecektir. İçerik olarak daha çok gelişmekte olan ekonomilere odaklanmaktadır. Tamamı hakem görüşünden geçmiş ve sınıf ortamında test edilmiştir ve Emerald’ın kendi yayınlarıdır.  

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2020)