Deneme Veri Tabanı Bilgi - Yardım
   
Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı.
De Gruyter 2020 Complete Journal Collection

De Gruyter 2020 dergi koleksiyonu deneme erişimine açılmıştır. 

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2020)

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çözümleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

Önleme, Hazırlık, Tepki, Kurtarma, İlaç Endüstrisi başlıklarını içermektedir.

InfoSci Books and InfoSci Journals

IGI Global; Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım, İşletme ve Yönetim Bilimi, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler konularında bilimsel 185’ten fazla tam metin akademik dergiyi 5,300’den fazla tam metin akademik kitabı çevrimiçi ve indirilebilir olarak sunmaktadır. 

(Deneme Süresi: 16 Haziran 2020)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) konusunda çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleler, kriz süresi boyunca açık erişimde olacaktır.

ProQuest Coronavirus Research Database

ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.

Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.

Taylor and Francis COVID-19

Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.