Deneme Veri Tabanları Bilgi - Yardım
Access Dermatology

AccessDermatologyDxRx , tıp öğrencileri, dermatoloji uzmanları, dahiliyeciler, onkologlar ve bulaşıcı hastalık uzmanları dahil olmak üzere tüm doktorlar ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları için kapsamlı bir kaynaktır. Klinik karar vermede size yardımcı olacak tüm temel bilgileri içeren binlerce görüntü ile bu kaynak, dermatolojik koşulların tüm kapsamını kapsar.

(Deneme Süresi: 20 Temmuz 2021)

ArtStor

Artstor, akademisyenlere ve öğrencilere disiplinin sınırlarının ötesinde geniş bir konu
yelpazesinde eksiksiz bir görüntü kaynağı sağlar. 2,5 milyondan fazla görüntüden oluşan yaklaşık 300 koleksiyonda, Smithsonian’dan Yerli Amerikan sanatı, Louvre’dan hazineler ve Ayasofya’nın panoramik, 360 derecelik manzaraları gibi materyaller, kullanımı kolay tek bir kaynakta incelenebilir.

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2021)

Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açar.
Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çizimleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

Jstor-GlobalPlants

Global Plants, bu alanda çalışan kişilerin katkılarıyla hazırlanmış ve botanik, ekoloji ve koruma çalışmaları konularındaki öğretim ve araştırmalar için temel bir kaynaktır. İçeriğinde yüksek çözünürlüklü numunelerin yanı sıra referans çalışmaları ve yazışmalar, günlükler, resimler ve fotoğraflar gibi birincil kaynaklar dahil olmak üzere iki milyondan fazla nesne bulunmaktadır.

(Deneme Süresi: 30 Haziran 2021)

ProQuest Coronavirus Research Database ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.
Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.
Taylor and Francis COVID-19 Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.
Wikilala

Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan veritabanıdır.

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2021)