Deneme Veri Tabanları Bilgi - Yardım
ArtStor

Artstor, akademisyenlere ve öğrencilere disiplinin sınırlarının ötesinde geniş bir konu
yelpazesinde eksiksiz bir görüntü kaynağı sağlar. 2,5 milyondan fazla görüntüden oluşan yaklaşık 300 koleksiyonda, Smithsonian’dan Yerli Amerikan sanatı, Louvre’dan hazineler ve Ayasofya’nın panoramik, 360 derecelik manzaraları gibi materyaller, kullanımı kolay tek bir kaynakta incelenebilir.

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2021)

Brill COVID-19 Koleksiyonu Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açar.
Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier; COVID-19 Resource Center  platformunu hayata geçirmiş bulunmaktadır. (Cell, Lancet ve SSRNi de kapsıyor) 

Elsevier Engineering Resources for the COVID-19 Response

Elsevier mühendislik çizimleri içeriklerinden, COVID-19 ile ilintili oluşturulan platformdur.

ProQuest Coronavirus Research Database ProQuest (COVID-19) ile ilgili yetkin içeriğin hızla artan ihtiyacına yanıt verebilmesi için Coronavirus Research Database'i oluşturmuştur. Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardan sağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.
Proquest Publicly Available Content Database ProQuest Publicly Available Content Database,  multidisipliner birçok açık erişim kaynağın derlenerek oluşturulduğu ProQuest Açık Erişim veri tabanıdır.
Taylor and Francis COVID-19 Akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine ulaşılabilir.
Wikilala

Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan veritabanıdır.

(Deneme Süresi: 31 Aralık 2021)